Ervin Skela duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Fantazisti vlonjat vijon të luajë, teksa tani është pjesë e skudrës së Hanau 93 në Ligat Amatore gjermane aty ku është kthyer në një lider edhe pse në moshën 40 vjeçare tashmë.

Ish – mesfushori dhe kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë ka shkëlqyer në ndeshjen e fundit të skuadrës, ku shënoi dy gola në fitoren që Hanau mori ndaj Markobel dhe tani ekipi që militon në Katëgorinë e Tetë të futbollit gjerman, duke e ndihmuar ekipin të afrohet me vetëm 1 pikë nga objektivi i titullit kampion të kësaj kategorie.

Në përballjen e radhës, Skela dhe skuadra e tij duhet thjesht të mos humbasin për t’u ngjitur në Kategorinë e Shtatë që gjithsesi konsiderohet ligë amatore në Gjermani, por për Skelën duket se mosha ësht thjesht një numër,

Share: