Atalanta fitoi në fundjavë në kampionat me Sasuolon, teksa e përmbysën rezultatin në 1-2 me Petanjën në pjesën e dytë të takimit.

Etrit Berisha vijon të jetë në lartësinë e duhur dhe të marrë vlerësime nga mediat italiane, teksa është përfshirë këtë javë në formacionin më të mirë, përkrah Dibala, Kajehon, Imobile e Co.

Formacioni më i mirë sipas “Tuttomercatoweb”

Etrit Berisha 7 (Atalanta) – Benatia 7 (Juventus), Shkriniar  7 (Inter), Astori  7 (Fiorentina) – Verdi 7 (Bolonja), Barela 7 (Kaljari), Veretout 7.5 (Fiorentina), Luis Alberto 7 (Lacio) – Dibala 7.5 (Juventus), Kajehon 7 (Napoli), Imobile 8.8 (Lacio)

Share: