Shën Valentini rikthen mbretëreshën e kompeticioneve Europiane. Në fakt “motorët” i ndez që nesër, më 13 shkurt dhe përballjet janë mjaft interesante.

Siti dhe Juventusi duken skuadrat favorite, ndërkohë që për t’u parë janë përballjet e 14 shkurtit. Supersfida Real Madrid-PSG është ajo që tërheq më shumë, ndërkohë që shumë interesante sfida mes Portos dhe Liverpulit.

13 shkurt, ora 20:45
Basel – Manchester City
Juventus – Tottenham

14 shkurt, ora 20:45
FC Porto – Liverpool
Real Madrid – Paris SG

Një javë më pas luhen përballjet e tjera, ku spikat ajo mes Çelsit dhe Barcelonës. “Lottosport” i kuoton të gjitha këto përballje dhe ofron edhe baste të ndryshme speciale.

20 shkurt, ora 20:45
Bayern Munich-Besiktas    
Chelsea-Barcelona

21 shkurt, ora 20:45
Sevilla-Manchester United
Shakhtar Donetsk-AS Roma

Mundet që tani të vendosni bastin tuaj për skuadrën që shkon në finale, apo për ekipin që fiton trofeun, mjafton të klikoni në www.lottosport.com.al dhe aty do të gjeni informacion mbi koeficientet dhe bastet e tjera.

Siti shikohet si ekipi favorit për të shkuar në finale, ndërkohë që PSG, Bajerni i Mynihut dhe Barcelona kanë shanse të barabarta për të shkuar në “Olimpin” e këtij trofeu prestigjioz. Bazeli është ekipi me më pas shanse për të shkuar në finale.

Koeficienti 2.00 Mançester Siti
Koeficienti 3.30
PSG, Bajerni i Mynihut, Barcelona
Koeficienti 5.00
Real Madrid
Koeficienti 7.00 Mançester Junajtid
Koeficienti 7.50 Liverpul
Koeficienti 10.0 Juventus
Koeficienti 12.0 Çelsi, Totaham
Koeficienti 25.0 Roma
Koeficienti 40.0 Porto
Koeficienti 50.0 Shaktar Donjetsk, Sevilla
Koeficienti 100 Beshiktash
Koeficienti 160 Bazel 160

Share: