Ylli Shameti është ndër lojtarët kryesorë të Kukësit dhe jo më kot do të mbajë shiritin e kapitenit te kampionët në fuqi pas largimit të Rraman Hallaçit nga futbolli i luajtur.

Një lider dhe një futbollist i respektuar shumë edhe nga tifozët.

Njëri prej tyre madje i ka bërë një dhuratë gjirokastritit, i cili e ka postuar atë në Instagram.

Një portret i Shametit, që me siguri në të ardhmen do ia shpërblejë tifozit me ndonjë gol.

 

 

shameti

 

 

 

Share: