Situata atmosferike javën e fundit bëri që FSHF të shtynte ndeshjet e Kategorisë së Parë dhe jo vetëm, pasi edhe e Dyta dhe kampionati i moshave nuk u zhvillua.

Këtë fundjavë do të zhvillohen përballjet e javës së 10-të, që përkojnë edhe me hapjen e fazës së dytë dhe kampionati tashmë hyn në një fazë interesante, ku skuadrat do tentojnë të sigurojnë mbijetesën që tani, duke kërkuar të renditen mes pesë ekipeve më të mirë në grup. Më poshtë është programi i plotë i ndeshjeve, për të Parën, të Dytën dhe moshat.

Kategoria e Parë – Java 10

Grupi A
Të shtunën, 9 dhjetor, ora 13:00
Tërbuni – Besëlidhja
Korabi – Erzeni
Kastrioti – Burreli
Të dielën, 10 dhjetor, ora 13:00
Vllaznia B – Egnatia
Dinamo – Besa

Grupi B
Të shtunën, 9 dhjetor, ora 13:00
Bylisi – Shkumbini
Naftëtari – Turbina
Pogradeci – Tomori
Iliria – Tirana
Shënkolli – Apolonia

kateogria_e_dyte_7_dhjetor

moshat_7_dhjetor

moshat_71_dhjetor

Share: