Luftëtari dhe Flamurtari po stërviten në Turqi, ndërkohë që mes këtyre dy klubeve ka edhe një raport të mirë, por sigurisht që palët shohin interesin e tyre. Së fundmi ka pasur një marrëveshje për kalimin e Alesio Hysenit të gjirokastritët, por ende kjo nuk ka ndodhur.

Vlonjatet duan ta huazojnë mesfushorin dhe Luftëtari është i interesuar për shërbimet e tij, por duan ta marrin sipas kërkesave të tyre: kartonin i lojtarit t’u përkasë gjirokastriteve.

Sipas “Panorama Sport”, te Luftëtari nuk kanë pranuar ta marrin në huazim mesfushorin, pasi nuk duan ta rrisin futbollistin dhe më pas futbollisti të shkojë i gatshëm për lojë.

hyseni

Share: