Ditën e djeshme nga Teuta u largua mbrojtësi Arsen Sykaj, i cili zgjidhi me konsensus kontratën me durrsakët. Ndërkohë sot nën urdhrat e Stavri Nicës është vënë një tjetër shkodran, që lë Vllazninë.

Bëhet fjalë për Arsid Krujën, mesfushorin e avancuar që në të shkuarën ka qenë edhe pjesë e Flamurtarit dhe e Vllaznisë. Në Shkodër nuk e përfshinë listë për fazën përgatitore dhe lojtari ka dashur të luajë në Superiore.

Me ardhjen e Teutës në Shqipëri ai ka gjetur akordin me bregdetarët dhe sot është shfaqur në Durrës për të nisur përgatitjet me skuadrën e drejtuar nga Stavri Nica.

 

Share: