Partizani do të bëjë disa lëvizje në merkaton e janarit, por fillimisht duhet parë se di do të shkojë ekipi në pjesën e dytë të sezonit.

Tashmë është Starova trajneri dhe pritet që të ketë njëfarë ndryshimi, ndryshe revolucioni i dytë do jetë i pashmangshëm. Së fundmi është vënë rë që drejtori sportiv Antonelo Preiti është distancuar disi dhe largimi i tij po shihet në horizont.

Ndërkohë “Panorama Sport” shkruan se te Partizani po mendojnë t’i kërkojnë ndihmë Igli Tares, drejtorit sportiv të Lacios, që t’u ofrojë ndihmën e tij për huazimin e ndonjë lojtari nga klubi italian ku ai punon prej vitesh.

Në verë u kërkuar huazimi i Brajan Pereas, por sulmues nuk pranoi që të vinte të luantë në Shqipëri. Tashmë mbetet për t’u parë nëse ish-futbollist i Kombëtares do t’u ofrojë ndonjë alternativë të kuqve.

Share: