Naser Aliji kërkohet nga Panathinaikos, por për ta bërë të tyre mbrojtësin shqiptar duhet të diskutojmë me Kaiserslauternin për ta marrë në huazim për një sezon dhe pastaj të kenë të drejtë  ta blejnë në fund të sezonit.

Ndërsa ” Sport Ekspres” raporton se vlera e kartonit Alijit është rreth 150 mijë euro dhe për shkëmbimin midis gjermanëve dhe grekëve ka hyrë “mik” Bledar Kola i cili po përpiqet të ta marrë edhe falas mbrojtësin e kombëtares i cili nuk është se shkëlqeu në sezonin e fundit në bundesligën e dytë.

Share: