Skënderbeu e Shkëndija mësojnë rivalët e mundshëm të shortit të turit të tretë në Europa League, që do të mbahet në orën 13.00.

Nuk do të ketë shanse që ekipet shqiptare të ndeshen me Milanin. Skënderbeu, nëse kalon Kairat Almatin, ka mësuar rivalët e mundshëm dhe më të frikshmit janë Atletik Bilbao e Dinamo e Zagrebit, tepër superiorë, ashtu si PAOK-u i Ergys Kaçes. Edhe Austria e Vjenës është e frikshme, ndërsa Mitjelandi dhe Mllada janë të përballueshme, në letër.

Shkëndija e Tetovës, nëse kualifikohet, nuk ka asnjë emër të madh në short dhe mund të gjejë përballë Osijekun e Grezdës dhe Ejupit.

Grupi 1
Vazo 1
1 PSV Eindhoven (NED) coefficient 46.212
2 Fenerbahçe (TUR) 51.840
3 Krasnodar (RUS) 32.106
4 Shkëndija (MKD) or HJK Helsinki (FIN) 10.530
5 Panathinaikos (GRE) 15.080
Vazo 2
6 Norrköping (SWE) or Trakai (LTU) 4.945
7 Gabala (AZE) or Jagiellonia Bia?ystok (POL) 7.800
8 Slovan Bratislava (SVK) or Lyngby (DEN) 7.350
9 Sturm Graz (AUT) or Mladost Podgorica (MNE) 6.570
10 Osijek (CRO) or Luzern (SUI) 9.415

Grupi 2
Vazo 1
1 Shamrock Rovers (IRL) or Mladá Boleslav (CZE) coefficient 10.135
2 PAOK (GRE) 35.080
3 Austria Wien (AUT) 17.070
4 Dinamo Zagreb (CRO) 26.050
5 Ferencváros (HUN) or Midtjylland (DEN) 16.300
6 Athletic Club (ESP) 60.999
Vazo 2
7 Olimpik Donetsk (UKR) 8.526
8 Progrès Niederkorn (LUX) or AEL Limassol (CYP) 8.210
9 Kairat Almaty (KAZ) or Skënderbeu (ALB) 6.825
10 Dinamo Bucure?ti (ROU) 6.370
11 Vaduz (LIE) or Odd (NOR) 5.665
12 Arka Gdynia (POL) 3.950

Grupi 3
Vazo 1
1 Östersunds (SWE) or Galatasaray (TUR) coefficient 58.840
2 AC Milan (ITA) 47.666
3 Bordeaux (FRA) 29.333
4 Maccabi Tel-Aviv (ISR) or KR Reykjavík (ISL) 23.375
5 Hajduk Split (CRO) or Levski Sofia (BUL) 11.550
6 Haugesund (NOR) or Lech Pozna? (POL) 10.950
Vazo 2
7 CSU Craiova (ROU) 4.870
8 Nõmme Kalju (EST) or Videoton (HUN) 8.650
9 Inter Baku (AZE) or Fola Esch (LUX) 6.050
10 Valletta (MLT) or Utrecht (NED) 6.712
11 Panionios (GRE) or Gorica (SVN) 5.580
12 Brøndby (DEN) or VPS Vaasa (FIN) 8.800

Grupi 4
Vazo 1
1 Gent (BEL) coefficient 35.480
2 Sparta Praha (CZE) 48.135
3 Astra Giurgiu (ROU) or Zirë (AZE) 17.870
4 Everton (ENG) 29.192
5 Marítimo (POR) 14.866
6 Apollon Limassol (CYP) or Zaria Balti (MDA) 10.710
Vazo 2
7 Irtysh Pavlodar (KAZ) or Crvena zvezda (SRB) 7.325
8 Olexandriya (UKR) 9.526
9 Altach (AUT) or Dinamo Brest (BLR) 6.570
10 Aberdeen (SCO) or Široki Brijeg (BIH) 6.785
11 Ružomberok (SVK) or Brann (NOR) 3.665
12 Beitar Jerusalem (ISR) or Botev Plovdiv (BUL) 5.875

Grupi 5
Vazo 1
1 Zenit (RUS) coefficient 87.106
2 Braga (POR) 37.366
3 Marseille (FRA) 28.333
4 Freiburg (GER) 20.899
5 Sion (SUI) 14.415
6 Rabotnicki (MKD) or Dinamo Minsk (BLR) 10.975
Vazo 2
7 Željeznicar (BIH) or AIK (SWE) 9.945
8 Oostende (BEL) 8.480
9 Tren?ín (SVK) or Bnei Yehuda Tel-Aviv (ISR) 6.850
10 Cork City (IRL) or AEK Larnaca (CYP) 6.210
11 Valur Reykjavík (ISL) or Domžale (SVN) 4.125
12 Liep?ja (LVA) or S?duva (LTU) 2.225

Share: