Përcaktohen skuadrat çerekfinaliste të Kupës së Kosovës. Surpriza ishte eleminimi i Lirisë së Prizrenit. Këta të fundit u mposhtën nga gjuajtjet e penalltive dhe më tej kali Vushtrria. Ndeshja e rregullt kishte mbaruar me rezultatin 1-1. Ndeshje e fortë ishte dhe ajo mes Trepçës së Maganit dhe Llapit. Këta të fundit shënuan dy herë dhe kaluan më tej. Fitore dhe për dy ekipet nga Gjilani. Drita fitoi me golin e Nezirajt në transfertë përballë Istogut, ndërsa Gjilani mposhti Ballkanin, me po të njëjtin rezultat.

Rezultatet e Kupës së Kosovës 

Trepça ’89 – LLAPI 0-2
 (Daku 86’ (pen.), Blakçori 89’)

Ballkani  – GJILANI 0:1
(Hajdini)

DRENICA – Arbëria  7-1
(5’ (aut.) Dajaku 53’, Uka 77’ Hamiti 35’, 69’, 80’, 82’/Statovci 63’)

Istogu – DRITA 0-1
(Neziraj 15’)

Vushtrria – Liria 1-1 (6-5 pen.)
 (Osmani 92’/ 62′)

PRISHTINA – Kosova P 5-0
(Bozhovic 22’, Januzi 44’, Curri 45+1’, Makenda 47’, Khalid 83’)

VËLLAZNIMI – Rahoveci 1-0

Share: