Flamurtari ka zhvilluar sot miqësoren përballë turqve të BB Erzurumspor. Kuqezinjtë e Duros kanë humbur sfidën, me rezultatin 1-0.

Ka qënë Osman Şahin që në 81′ ka shënuar golin e fitores për Erzurumspor. Turqit renditen në vendin e 7 të ligës së parë turke dhe kanë objektiv, ngjitjen në elitë. 

Vlonjatët vazhdojnë përgatitjet në Antalia. Ditën e hënë kanë miqësoren e radhës. Kazakistanasit e Aktobe do jenë kundërshtaret e radhës të kuqezinjëve.

 

Share: