Sot luhet ndeshja e parë e javës së gjashtë të Kategorisë Superiore, teksa gjithçka nis në Korçë me ndeshjen Skënderbeu-Lushnja, që luhet prej orës 17:00.

Edhe këtë javë të gjitha ndeshjet e Superiores janë kuotuar nga kompanitë shqiptare të basteve, teksa “Lottosport” ka publikuar edhe koeficientet për të 5 takimet.

Skënderbeu është favorit absolut dhe parashikohet një ndeshje me gola, ndryshe nga se ndodh me katër sfidat e tjera, që janë më të balancuara dhe koeficienti më i ulët është për rastin kur nuk shënohen më shumë se dy gola.

Të gjitha skuadrat vendase shihen si favorite, duke nisur me Laçin që luan në Krujë, Kukësi që pret Teutën, Kamzën që sfidon Vllazninë dhe Partizanin në kërkim të vazhdimësisë së rezultateve pozitive.

Ja si mund të hapësh një llogari në Lottosport Online

Kategoria Superiore – Java 6

E diel, më 15 tetor
Skënderbeu – Lushnja (ora 17:00)
(1 – 1.15; X – 6.75; 2 – 14.00; |0-2| – 2.20; |3+| – 1.60 )

E hënë, më 16 tetor

Laçi – Flamurtari (ora 14:00)
(1 – 1.90; X – 3.20; 2 – 4.05; |0-2| – 1.55; |3+| – 2.30 )
Kukësi – Teuta (ora 14:00)
(1 – 1.55; X – 3.55; 2 – 6.25; |0-2| – 1.50; |3+| – 2.40 )
Kamza – Vllaznia (ora 14:00)
(1 – 2.20; X – 3.10; 2 – 3.25; |0-2| – 1.55; |3+| – 2.30 )
Partizani – Luftëtari (ora 17:00)
(1 – 1.30; X – 4.60; 2 – 10.00; |0-2| – 1.75; |3+| – 1.95 )

Image may contain: phone

 

Share: