Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i 1/16 të Champions League dhe përballjet e këtij raundi janë mjaft interesante, teksa do të ketë menjëherë përballje gjigantësh.

Real Madrid-PSG është ajo që spikat, ndërkohë që Barcelona ka “peshkuar” Çelsin e Antonio Kontes. Bujar shorti me Bajernin, që gjen Beshiktashin.

Siti përballet me Bazelin, Juventusi me Totenhamin, Liverpuli me Porton, Junajtif me Sevijen dhe Roma me Shaktar Donjetsk.

Bazel – Mançester Siti
Beshiktash – Bajern Mynih
Çelsi – Barcelona
Juventus – Totenham
Porto – Liverpul
Real Madrid – PSG
Sevija – Mançester Junajtid
Shaktar Donjetsk – Roma

champions-shorti

Share: