Lion bën përmbysjen e madhe në çerekfinalen e parë kundër Beshiktashit. Ekipi francez la qeë një ndeshje të çmendur duke triumfuar 2:1 në “Stade des Lumieres”, aty ku ndodhi pothuajse gjithçka.

Ndeshja fillimisht u filloi me shumë minuta vonesë për shkak se tifozët vendas dhe ata turq filluan të teksa vazhdimisht hidhnin fishekzjarrë në drejtim të turmës poshtë, çka edhe i shtyu tifozët të zbresin në fushë.

Beshiktashi e nisi mjaft mirë ndeshjen teksa kaloi fillimisht në avantazah me anë të Babel në minutën e 15’-të, por ndeshja nuk u mbyll me kaq.

Në minutat 83’ dhe 85’ golat e Toliso dhe Morel përmbysën gjithçka në një ndeshje që u duk e çmendur qysh në fillimin e saj. Tani kualifikimi do të vendoset në ndeshjen e kthimit.

Share: