Dior Mustafa, mesfushori që vjet ishte pjesë e Trepçës ’89, duke fituar titullin kampion të Kosovës, ka ndryshuar skuadër.

Ai ditën e sotme është prezantuar te Gjilani, pasi më parë ka nënshkruar kontratën me të kuqtë.

Prej ditësh palët ishin në bisedime dhe pas gjetjes së akrodit ka ardhur edhe firma. Kjo lëvizje vlerësohet si mjaft e rëndësishme për Gjilanin.

Share: