Një fitore të rëndësishme arrin Milan në transfertë ndaj Spal. Seria e golave nis shpejtë me Kutrone që kishte fituar sot mundësinë për të qënë titullar pas vetëm 120 sekondash.

Sulmuesi i ri i fidanishtes kuqezi shënon edhe në fraksionin e dytë duke vendosur ndeshjen në kasafortë.

Bilja dhe Borini kopmpletojnë ‘’pokerin’’ dhe shënojnë golat e parë me fanellën e Milan. Tashmë duhet tëp resin ndeshjet e rivalëve për të kuptuar sa janë afruar me zonën europiane.

Share: