Ledian Memushaj duket mjaft I motivuar përpara ndeshjes Itali – Shqipëri, që do të luhet në Palermo. Mesfushori shqiptar ka dhënë një intervistë të dhënë për La Republika, ku është shprehur se fakti që Shqipëria të mundë Italinë, e bën të qajë vetëm kur e mendon:

Ëndrra jonë nuk ka përfunduar në Francë por vazhdon. Kemi kuptuar se mund të luajmë si të barabartë me kombëtare më të forta dhe që kanë një histori më të madhe se e jona. Të mundim Italinë? Vetëm ta mendoj një gjë të tillë më vjen të qaj.”

Share: