Mesfushori i Evertoni la fushën e lojës vetëm pas 60 minutash lojë, pasi pësoi një dëmtim të tmerrshëm. MekArthi mësohet se ka thyer dy ligamentet kryesore të gjurit dhe sipas stafit mjekësor të Evertonit, ai e ka mbyllur për këtë sezon.

Sulmuesi Rondon ishte ai që shkaktoi dëmtimin e MekArthit dhe pasi pa pasojat e ndërhyrjes së tij, nuk i përmbajti dot lotët. Lojtari i Evertonit u largua me barelë dhe me maskë oksigjeni nga stadiumi.

1234

Share: