Ditën e sotme janë zhvilluar disa ndeshje miqësore. Tri prej tyre sapo kanë përfunduar.

Laçi ka mposhtur thellë Kastriotin, në ndeshjen e zhvilluar në Krujë. Xhixha nuk ndalet, Beqaj gjen golin e parë bardhezi, shënon dhe Nika.

Teuta ka pësuar një humbje minimale, duke u mposhtur nga çeket e Sllovakos.

Erzeni po ecën mirë, e dyta miqësore e fituar. 5 gola për të kaluar Tiranën B. Xhixhiua vazhdon shënon, dopietë kësaj here.

 

Miqësore

Kastrioti – Laçi 1-4 Shënues: Xhaferri 67’ / Xhixha 25’,52’, Nika 44’, Beqaj 50’

Slovacko – Teuta 1-0

Tirana B – Erzeni 1-5 Shënues: Baro 87’/ Lala 14’, 38’, Bardhi 58’, Xhixhiua 69’,78’

 

Share: