Maqedonia do të luajë më pesë shtator ndaj Shqipërisë në Strumicë, ndeshje që për kuqezinjtë e drejtuar nga Kristian Panuçi është shumë e rëndësishme për të ruajtur vendin e tretë në tabelën e klasifikimit.

Prej ditësh flitej se për Maqedoninë do të kishte një mungesë të madhe si ajo kapitenit të Shkënidjës së Tetovës, Ferhan Hasanit.

Tashmë është mësuar se “Buba” nuk do të jetë kundër Shqipërisë, teksa për këtë përballje Maqedonia ka ftuar edhe tre shqiptarë të tjerë. Besart Ibraimi, Visar Musliu dhe Enis Bardhi do të jenë gati për ndeshjen e 5 shtatorit.

Share: