Fernando Lorente ka luajtur 2 vite me Juventusin dhe me bardhezinjtë, ai numëron 23 gola në 66 ndeshje. Spanjolli që aktivizohet me anglezët e Totenhemit flet pët “Tuttosport”, për ndeshjen ndaj bardhezinjve. Dy ekipet përballen në Champions dhe Lorente e tregon për ekipin aktual dhe “Champions League”.

Jemi një skuadër e re, por në rritje dhe në Europë kemi mposhtur Realin e Madridit. Ëndërrojmë që t’i shkojmë deri në fund këtij kompeticioni, por për të arritur diçka e tillë duhen mposhtur më të mirët. Duke filluar nga Juventus. Champions është i çuditshëm dhe mund të ndodhë gjithçka. E njëjta gjë vlen dhe për Juven: nëse na kalojnë në, ata mund të fitojnë Kupën“.

 

 

pirlo-llorente

 

 

llorente

 

Share: