Kosova përballet me Kroacinë dhe Finlandën në fillim të shtatorit për kualifikueset e Botërorit 2018, teksa në listë janë edhe tre futbollistë që luajnë në Superiore.

Bëhet fjalë për mesfushorin Besar Musolli, kampion me Kukësin, Bajram Jashanica i Skënderbeut, si dhe portierin e Flamurtarit, boshnjakun Ardis Nurkoviç.

LISTA E PLOTË
Portierë: Samir Ujkani, Adis Nurkovic, Bledar Hajdini.
Mbrojtës: Amir Rrahmani, Bajram Jashanica, Ardin Dallku, Mergim Vojvoda, Benjamin Kololli, Leart Paqarada, Lirim Kastrati.
Mesfushorë: Enis Alushi, Hekuran Kryeziu, Besar Musolli, Besar Halimi, Bernard Berisha, Valon Berisha, Arber Zeneli, Milot Rashica.
Sulmues: Vedat Muriqi, Atdhe Nuhiu, Donis Avdijaj, Erton Fejzullahu.

Tags:
Share: