Sezoni i ri futbollistik në Shqipëri nis në shtator dhe për momentin të gjithë skuadrat janë pushim, veç Skënderbeut që luan në Kupat e Europës.

Gjatë kësaj periudhe ka një numër të madh ndeshjesh miqësore që zhvillohen, por ajo që çudit së fundmi është se sipas uebsitit të statistikave sportive “Sofascore” po luhen dy ndeshje të Kupës së Shqipërisë. E sigurt që ky kompeticion nuk ka nisur, por edhe sikur të kishte ndodhur, si ka mundësi që në të dyja ndeshjet po i luan Iliria e Fushë-Krujës!

sofascore

Share: