Zbardhen formacionet dhe në sfidat e Laçit dhe Lushnjes. Në Laç, Shala dhe Bardhi e nisin nga fillimi, ndërsa pjesa tjetër nuk ndryshon. Te Teuta e nisin nga fillimi Lajthia, Alhasan dhe Shehi.

Në Lushnje, Meto dhe Mone nuk janë në formacion, ndërsa luajnë Gava dhe Ruço. Bregu është një mungesë e rëndësishme e Luftëtarit ndërsa rikthehet Liçaj. Në stadiumin ku shënoi një eurogol me Flamurtarin.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 18

LAÇI – TEUTA (13:00)

FORMACIONET ZYRTARE

LAÇI: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Shala, Jonuzi, Shtubina, Bardhi, Nika, Uzuni, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani

TEUTA: Kastrati, Gjeorgjievski, Shehi, Bilali, Alhasan, Hrkac, Hila, Lajthia, Çyrbja, Karim, Latif. Trajner: Stavri Nica

GJYQTARË: Juxhin Xhaja, Egin Doda, Redvan Shaba, Olsid Ferataj

LUSHNJA – LUFTËTARI (13:00)

LUSHNJA: Spaho, Magani, Prençi, Bufasi, Ruço, Alushi, Gava, Papa, Pepa, Canka, Sefa. Trajner: Hysen Dedja

LUFTËTARI: Ruçi, Liçaj, Jakovljeviç, Beqiri, Xhekson, Aleksi, Ramadani, Rapo, Abazaj, Rroca, Shkurtaj. Trajner: Hasan Lika

GJYQTARË: Kridens Meta, Denis Rexha, Redian Dobruna, Kreshnik Cjapi

Share: