Sot mësohen skuadrat çerekfinaliste në Kupën e Shqipërisë, teksa një pjesë e skuadrave luajnë formalisht ndeshjet e dyta, por ka edhe sfida mjaft të rëndësishme si ato në Gjirokastër, Shkodër dhe Durrës.

Kupa e Shqipërisë – Turi i dytë

E mërkurë, më 13 nëntor, ora 13:00

Grupi A

Vllaznia – Tirana 1-0 (0-2)
Shënues: Kalaja 60′
Kukësi – Erzeni  5-1 (4-1)
Shënues: Koldashi 10′, 24′, Ethemi 37′, Alijev 55′, Shtubina 62′ / E. Troplini 70′
Teuta – Kamza  4-0 (1-1)
Shënues: Hila 33′ (11-m),  69′, Beqja 80′, Osemene 85′
Skënderbeu – Besëlidhja  2-1 (1-0)
Shënues: Kelmendi 2′, Xhejms 74′, Demte 84’/ O. Kamara 27′

Grupi B

Laçi – Lushnja  0-1 (3-1)
Shënues: Bizhyti 78′
*Luftëtari – Bylis (1-2)
Flamurtari – Turbina  5-2 (6-1)
Shënues: Toungara 26′, Liçaj 31′ (11-m), Diamanti 59′, Tushi 68′, Muçollari 75’/ Sallaku 42′, Sallaku 90′
Partizani – Pogradeci  3-0 (1-0)
Shënues: Fili 55′, Progni 67′, Batha 75′

*nuk ka nisur takimi Luftëtari-Bylisi, ballshiotët nuk janë paraqitur

 

Share: