Luhen sot ndeshjet e dyta të turit të parë të Kupës së Shqipërisë, më përjashtim të dy përballjeve: Kamza-Iliria që luhet nesër dhe Skënderbeu-Mamurrasi që mbetet për t’u përcaktuar.

Shumica e ndeshjeve janë vendosur pak a shumë, por ka ende ekipe që duhet të luftojnë për kualifikimin.

Kështu Teuta dhe Kukësi do kërkojnë të bëjnë detyrën ndaj Tërbunit dhe Egnatias, pasi i kanë humbur ndeshjet e para me rezultatin minimal 0-0.

Në barazim janë ndarë Apolonia-Lushnja dhe Kastrioti-Vllaznia, duke bërë që ndeshjet e dyta të jenë vendimtare.

E mërkurë, më 27 shtator

Grupi A
Ora 13:00
*Kamza – Iliria (2-0)
Ora 14:00
Kukësi – Egnatia (0-1)
Ora 15:30
Teuta – Tërbuni (0-1)
Vllaznia – Kastrioti (0-0)
Tirana – Besa (2-1)
Besëlidhja – Shënkolli (2-0)
Erzeni – Burreli (1-2)

Grupi B
Ora 13:00
Partizani – Naftëtari (6-2)
Ora 15:30
Luftëtari – Elbasani (3-0)
Laçi – Sopoti (12-0)
Flamurtari – Dinamo (2-0)
Korabi – Turbina (2-3)
Lushnja – Apolonia (1-1)
Bylisi – Tomori (3-0 në tavolinë)
Pogradeci – Shkumbini (2-0)

*Kamza-Iliria luhet nesër

Share: