Ndeshjet e dyta të Kupës së Shqipërisë zhvillohen ditën e mërkurë, teksa ato do të zhvillohen në orare të ndryshme.

Prej orës 13:00 do të luhen përballjet Kamza-Iliria dhe Partizani-Naftëtari, ndërkohë që një orë më pas në Pezë-Helmes luan Kukësi kundër Egnatias. Ndeshjet e tjera luhen prej orës 15:30. Më poshtë janë listuar të gjitha përballjet.

E mërkurë, më 27 shtator

Grupi A
Ora 13:00
Kamza – Iliria (2-0)
Ora 14:00
Kukësi – Egnatia (0-1)
Ora 15:30
Teuta – Tërbuni (0-1)
Vllaznia – Kastrioti (0-0)
Tirana – Besa (2-1)
Besëlidhja – Shënkolli (2-0)
Erzeni – Burreli (1-2)

Grupi B

Ora 13:00
Partizani – Naftëtari (6-2)
Ora 15:30
Luftëtari – Elbasani (3-0)
Laçi – Sopoti (12-0)
Flamurtari – Dinamo (2-0)
Korabi – Turbina (2-3)
Lushnja – Apolonia (1-1)
Bylisi – Tomori (3-0 në tavolinë)
Pogradeci – Shkumbini (2-0)

Share: