Dy sfidat e para të ditës së sotme zhvillohen në Kukës dhe Lushnje. Verilindorët kërkojnë fitoren për të kapur Flamurtarin në renditje, ndërsa djemtë e Ndreut duan të reagojnë mbas humbjes me Partizanin. Shumë kilometra më tej, Lushnja dhe Vllaznia janë në kërkim të fitores. Dy ekipet mbajnë dy vendet e fundit në tabelë. Lushnjarët duan tri pikët që t’i afrohen Vllaznisë, ndërsa shkodranët janë dy pikë poshtë Teutës. Njihuni dhe me formacionet e katër ekipeve.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 19

KUKËSI – KAMZA (14:00)

FORMACIONET ZYRTARE

KUKËSI: Koliçi, Zhderiç, Shameti, Musolli, Rrumbullaku, Et’hemi, Shkodra, Dzaria, Kale, Bakaj, Guri. Trajner: Piter Pakult

KAMZA: Gjonikaj, Frashëri, Lelis, Kuqi, Idrizaj, Imeri, Malaj, Mehmeti, Fukui, Fili, Plaku. Trajner: Ramadan Ndreu

GJYQTARË: Enea Jorgji, Denis Rexha, Emigers Gançi, Olsi Sokoli

 

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 19

LUSHNJA – VLLAZNIA (14:00)

FORMACIONET ZYRTARE

LUSHNJA: Spaho, Magani, Prençi, Bufasi, Ruço, Meto, Gava, Papa, Branica, Përgjini, Sefa. Trajner: Hysen Dedja

VLLAZNIA: Sherri, Gocaj, Malota, Berisha, Mersini, Tafili, Orelesi, Kalaja, Vucaj, Lika, Sukaj. Trajner: Ernest Gjoka

GJYQTARË: Juxhin Xhaja, Gernat Qirici, Ani Koçiaj, Klajdi Kola

 

Share: