Nuk ka kaluar pa probleme ndeshja finale e Kupës së Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Pelisterit. Ndeshja është ndërprerë nga arbitri i ndeshjes për shkak se tifozët e skuadrës maqedonase kanë ofenduar në kore anti – shqiptare tifozët e Shkëndijës.

Ndeshja është ndërprerë për shak të kësaj ngjarje në minutën e 54’ për të rifilluar më pas sërish pas pak minutave. Kjo nuk është hera e parë që ndodhin thirrje raciste kundër shqiptarëve në futbollin maqedonas.

img_0414 img_0415

Share: