David Luiz shënoi golin e parë në ndeshjen Çelsi-Roma, që përfundoi me rezultatin e barabartë 3-3. Mbrojtësi brazilianin nuk luajti deri në fund të takimit, pasi trajneri Antonio Konte e zëvendësoi atë me fillimin e pjesës së dytë.

Tekniku italian hodhi në fushë në minutën e 57-të spanjollin Pedro në vend të Luiz, që nuk e priti aspak mirë zëvendësimin.

“Ma vaffanculo” drejtuar Kontes dallohet qartazi edhe në fotot e publikuara në mediat botërore dhe që po bëjnë “xhiron” e botës në rrjet.

 luiz-1

 

luiz-2

 

luiz-3

 

Foto: corrieredellosport.it
Foto: corrieredellosport.it
Share: