Merkato e janarit është hapur dhe shumë klube kanë bërë lëvizjet e para, madje ka edhe nga ato që i kanë plotësuar radhët e tyre dhe po mendohet për përgatitjet në fazën pëtgatitore.

Në Itali gjatë kësaj periudhe ka pasur zëra të shumtë për lëvizjen e futbollistëve shqiptarë. Mes tyre së fundmi është përfshirë edhe sulmuesi i Breshias, Brian Ibrahimi.

Sulmuesi shtatlartë ka përfunduar në radarët e Kievos, që e pëlqen shumë sulmuesin e Shqipërisë U 17.  Gjatë këtij sezoni Ibrahimi ka shënuar katër gola në shtatë ndeshje me fanellën e 17-vjeçarëve të Breshias

Share: