Kategoria e Parë nis këtë fundjave, ndërkohë që klubet po pajisen edhe me uniformat e reja për të qenë gati në ccdo aspekt për premierën e kampionatit.

Sot dy klube kanë prezantuar uniformat e reja, me Kastriotin e Krujës që do të vishet me Macron, ashtu si Kombëtarja shqiptare dhe Tirana.

Tomori ka zgjedhur të vishet nga një kompani shqiptare, Ola1. Uniforma e tyre ka pak ngashmëri me Sampdorina, ndërkohë që klubi beratas i ka prezantuar të gjitha modelet e uniformave me anë të faqes zyrtare në “Facebook”

kastrioti-uniforma

Share: