Në kampionatet më të rëndësishëm të Europës, sidomos te klubet e pasur, futbollistët fitojnë aq shumë, saqë shpenzojnë e pakta 100.000 euro për një makinë dhe shumë lojtarë kanë disa makina në garazh, duke shitur mend me to.

Nuk ndodh kështu me francezin N’Golo Kante, i cili ndonës etashmë është një superstar dhe konsiderohet si shpirti i Çelsit kryesues, vazhdon të mbajë një Mini Kuper S, makinë që e shumta kushton 20.000 sterlina.

Kante did not arrive in England with a car and was given this one second hand

Është makina e parë që Kante ka marrë në Angli dhe nuk e ka blerë të re, sepse ia dhuroi dikush, të përdorur, sezonin e shkuar, kur ishte te Lesteri dhe nuk kishte makinë për të shkuar në stërvitje.

Që atëherë, Kante është dashuruar me Minin e vogël dhe nuk e ndërron, edhe për faktin se nuk është i fiksuar pas makinave: “Nuk kam qenë kurrë një person që i dashuron makinat dhe kur isha më i ri nuk është se ëndërroja të kisha makinë. Megjithatë, me Minin tim mësova si të ngas në krahun e majtë të rrugës dhe që kur e mora në Lester, nuk e kam lëshuar më, më pëlqen shumë”.

Ndërkohë, shokët e tij te Çelsi paraqiten në stërvitje me makina superluksoze, disa prej të cilave ngjajnë si avionë.

David Luiz looking typically happy with things in his top of the range Mercedes G-Class

Victor Moses also drives a similar car, costing around £100,000

Defender Gary Cahill is part of the Range Rover crew, costing upwards of £100,000

Hotshot striker Diego Costa looked happy in a white version with a black roof

Nathan Ake also drove a Range Rover, a popular car among footballers

Cesar Azpilicueta chose a white Mercedes GLS costing around £70,000

Marcos Alonso's choice is a £85,000 Porsche Cayenne, with Cesc Fabregas in the driving seat

Brazilian Willian chose a Bentley, a British made car to go with his surroundings

Tags:
Share: