Lushnja 0-2 Vllaznia

Golat: 64’, 74’(pen) Sukaj

Kukësi 0-1 Kamza

70’ Rezi

Janë mbyllur dy ndeshjet e para të ditës së sotme në Kategorinë Superiore. Në Lushnje dhe Kukës ndeshjet vendosen në pjesët e dyta dhe në të dy rastet fitojnë miqtë.

Në Lushnje është Xhevair Sukaj, i cili vendos ndeshjen me dopietën e tij ndaj skuadrës së teknikut shkodran Dedja. Me këtë fitore Vllaznia i shkëputen edhe më shumë lagunarëve që janë të fundit por kalojnë përkohësisht edhe Teutën.

Ndërsa në Kukës pavarsisht se vendasit provuan për 90’ minuta për të shënuar por golin e gjejnë miqtë. Rezi me një goditje me kokë u jep fitoren kamzalinjve dhe barazon skuadrat në vendin e tretë në renditje.

Share: