Janë luajtur ditën e sotme edhe ndeshjet e dyta për fazën e tretë në Kategorinë e Parë. Ajo që ka bërë më shumë bujë ka qenë ndalesa e Kamzës në shtëpi, dhe tashmë gara për vendin e parë rihapet sërish. Kryesuesit e Grupit A u ndalën në një barazim 1-1 ndaj Shënkolli, dhe tashmë Besëlidhja mund të përfitojë.

Ndërkohë në Grupin B, Bylisi arriti të fitojë ndeshjen e tij ndaj Tomorit me rezultatin 2-0. Tashmë ballshiotët I bëjnë zbresin Lushnjen nga  vendi i parë.  Golat e Ntepe dhe Prendit I mjaftuan ballshiotëve për të marrë tre pikë të arta.

Rezultatet në Grupin A PLAY OFF

Kamza-Shënkolli 1-1
90’+5′ (ag) Goxha / 26′ Danaj

Të hënën

Besëlidhja-Burreli 14:00

Erzeni (pushim)

img_6206

PLAY-OUT
Kastrioti-Tërbuni 1-0
60′ Marku

Besa-Iliria 3-1
14′ Shehi, 47′ Cara, 68′ (p) Hasa / 62′ Doçi

Mamurrasi (pushim)

img_6207

Rezultatet në Grupin B PLAY OFF

Bylisi-Tomori 2-0
55′ Ntepe, 57′ Prendi

Të dielën

Lushnja-Shkumbini 14:00

Pogradeci (pushim)

img_6204

PLAY-OUT
Apolonia-Elbasani 4-0
14’ (p), 68′ (p) Uzuni, 21’, 69′ Krasniqi

Turbina-Sopoti 3-1
20′ Bërdufi, 34′ Lipi, 64′ Oviahon / 44′ Inuma

Dinamo (pushim)

img_6205

Share: