Juventusi i kundërpërgjitet Milanit duke siguruar dy blerje brenda tek rivalët e saj. E para blerje është portieri i Romës,Uojçek Shezni, por që kartonin e tij e kishte Arsenali  cili ka arritur një marrvëshje  për shfrën e 13 milionë euor dhe levizja e tij do të kompletohet brenda 48 orësh.

Ndërsa blerja e dytë mund të konsiderohet si një hakmarrjë e Zonjës së Vjetër ndaj Milanit, pasi para disa ditësh i rrëmbeu Bonuçin kurse rrëmbimi i Juventusit është mbrojtësi Matia De Shiljo i cili do ti kushtojë plot 15 milionë euro bardhezinjve.

Juventusi më parë ka afruar Douglas Kostan dhe talentin çek Patrik Shik, për të cilin ditët e fundit është tërhequr pasi ai ka dalë me probleme vaskulare. Por përveç afrimeve tek torinezët ka pasur edhe largime madje të rëndësishme siç është ai i Leonardo Bonuçit dhe Dani Alvesh, të dy titullar të padiskutueshëm të Alegrit.

 

Share: