Mançester Junajtid rikthehet te fitorja kampionat ditën e sotme, teksa mori tre pikë të arta treansfertë me Midëllsbroun. Skuadra e Hoze Murinjos arriti të fitojë me shifrat 1-3 dhe tashmë bën një hap të madh për Ligën e Kampionëve. 
 
Goli I Fellainitpjesën e parë dhe golat e Lingard e Valencias të dytën I dhanë fitoren e shumëkërkuar “djajve të kuq” që ngjiten vendin e pestë renditjen e Premier Ligës, teksa këtë ndeshje vuajti edhe mungesat e Pogbas dhe Zlatan Ibrahimoviç. 
 
Mançester u ndihmua edhe nga njuë gafë e Viktor Valdez fundin e ndeshjes që I dha mundësinë Valencias të realizonte një gol të lehtë me portën bosh.  
 
Tashmë skuadra e drejtuar nga Hoze Murinjo afrohet ndjeshëm me vendin e katërt renditje, duke mbajtur gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm  

Share: