Klodian Duro ka pasur një karrierë të pasur si futbollist, ndërkohë që për vite me radhë ka qenë pjesë edhe Kombëtares. Para dy vitesh ishte në krye të skuadrës së Kukësit si trajner, klub me të cilin fitoi trofeun e parë në rolin e teknikut.

Edhe për Kukësin ishte hera e parë që dërgonte në shtëpi Kupën e Shqipërisë, por në fund palët nuk e vijuan bashkëpunimin dhe momentalisht Duro është i angazhuar me biznesin e tij.

Në rrjetet sociale është shpesh aktiv dhe tashmë ka postuar një foto tijën të vitit 2009, kur Shqipëria përballej me Milanin. Mesfushori nga Elbasani na tregon një gjëegjëzë…

duro-foto

Share: