Evenimenti më i famshëm në botë, ai i “Topit të Artë”, po zhvillohet “live” në majën e kullës “Eiffel” në Francë. Momentalisht po publikohen emrat e lojtarëve më të mirë në botë për vitin 2017. Deri më tani janë publikuar vetëm njëmbëdhjetë nga këto lojtarë dhe ka shumë surpriza. Grizman, Dibala apo Toni Kros nuk do të jenë në dhjetëshen më të mirë të vitit, po ashtu as sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez. Ndërsa fantazisti i Realit të Madridit, Isko, nuk renditet më mirë se vendi e 12-të.

Ja kush janë  lojtarët e publikuar deri më tani në “Twitterin” zyrtar të “France Football”…

18- Antuan Grizman   (Atletiko Madrid)
17- Toni Kros        (Real Madrid)
16- Marselo          (Real Madrid)
15- Paulo Dibala           (Juventus)
14- Kevin De Brujne  (Man. Siti)
13- Luis Suarez      (Barcelona)
12- Isko Alkaron           (Real Madrid)
11- Edinson Kavani        (PSG)
10- Heri Kejn             (Totenham)
09- Robert Levandovski     (Bajern M.)
08- Ngolo Kante           (Çelsi)
07- Kilian Mbape                (PSG)
06- Serxhio Ramos    (Real Madrid)
05- Luka Modriç      (Real Madrid)
04- Xhanluixhi Bufon (Juventus)
03- Nejmar           (PSG)
02- Lionel Mesi      (Barcelona)
01- Kristiano Ronaldo (Real Madrid)

Share: