Kanë nisur ndeshjet e dyta të kategorisë Superiore për të mbyllur këtë javë të 18të. Në Tiranë ka një duel Europe mes Partizanit dhe Laçit me kurbinasit që i kanë fituar dy ndeshjet e mëparshme mes tyre. Ndërsa në Durrës i gjithi është një duel mbijetese.

Formacionet zyrtare

Partizani – Laçi

Partizani: Hoxha; Ibrahimi, Gojkoviç, Belica, Trashi; Asani, Telushi, Batha, Kardozo; Progni, Bardhi. Trajner: Klevis Dalipi

Laçi: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Sefgjini, Jonuzi, Bardhi, Eskerda, Nika, Uzuni, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani

Teuta – Luftëtari

TEUTA: Kastrati, Gjeorgjievski, Hrkac, Bilali, Alhasan, Mustafov, Çyrbja, Hila, Lajthia, Karimi, Latif Trajner: Stavri Nica

LUFTËTARI: Ruçi, Licaj, Jakovljeviç, Beqiri, Xhekson, Aleksi, Ramadani, Abazaj, Rroca, Bregu, Shkurtaj Trajner: Hasan Lika

 

Share: