Skënderbeu nuk njeh humbje në Superiore, ndërkohë që lojtarët e korçarëve janë ndër të më kërkuarit në merkato. Bajram Jashanica dhe Bakari Nimaga janë dy futbollistët që mund të shiten që në janar, por gjithsesi mbetet për t’u parë.

Së fundmi në klubin korçar kanë mbërritur ftesat nga përfaqësueset për disa lojtarë. Sabien Lilaj është thirrur nga Panuçi, Aliti te Kosova dhe Soue te Gambia.

Gjithashtu ftesë nga Kosova ka marrë edhe Suad Sahiti, mesfushori i Skënderbeut që ende nuk ka treguar gjë nga vlerat e tij me korçarët. Ai është grumbulluar për ndeshjen miqësore me Letoninë.

Image may contain: 4 people, text

Share: