Kategoria e Parë luan javën e gjashtë dhe nis sot me dy përballje në grupin B, me Bylisin që do kërkojë të vërë në presion Tiranën që luan nesër në Kuçovë me Tomorin.

Ballshiotët presin ën shtëpi ekipin e Pogradecit dhe fitorja është rezultati i vetëm i pranueshëm. Skuadra e Nicës është favorite, ndërkohë që kompania “Lottosport” e kuoton fitoren e Bylisit me koeficientin 1.40.

Favorit niset edhe Naftëtari, që në pesë javët e para është mundur. Sot kuccovarët presin në shtëpi Ilirinë e Fushë-Krujës, që në shtëpi është paraqitur mirë dhe i ka marrë pikët e plota. Më poshtë është i gjithë programi i ndeshjeve.

Ja si mund të hapësh një llogari në Lottosport Online


Kategoria e Parë – Java 6

Grupi A
E shtunë, më 28 tetor
Besëlidhja – Vllaznia B Ora 14:30
Besa – Egnatia 14:30
Erzeni – Burreli 14:30
Tërbuni – Korabi 14:30

E diel, më 29 tetor
Dinamo – Kastrioti 14:00 (RTSH)


Kategoria e Parë – Java 6

Grupi B
E premte, më 27 tetor
Bylisi – Pogradeci 14:00 (RTSH)
(1 – 1.40; X – 4.00; 2 – 7.00)

Naftëtari – Iliria 14:30
(1 – 1.80; X – 3.30; 2 – 4.00)

E shtunë, më 28 tetor
Tomori – Tirana 14:00 (RTSH)
Shkumbini – Shënkolli 14:30
Turbina – Apolonia 14:30


 

Share: