Askush nuk habitet nëse emri i një futbollisti shqiptar lakohet për një kalim te skuadra e Sionit në Zvicër.

Këtë verë me këtë klub janë lidhur emrat e shumë futbollistëve të Kombëtares, me të cilët trajneri Paolo Tramexani që drejton Sionin ka punuar me ta te Shqipëria.

Lista është e gjatë, me Liridon Latifin, Arbnor Fejzullahin, Ermir Lenjanin, Burim Kukelin dhe Ledian Memushajn. Nuk mbyllet këtu, pasi së fundmi lakohet në mediat italiane edhe rikthimi i Migjen Bashës në Zvicër, pikërisht te Sioni.

 

Share: