Dy klube në kërkim të Armando Vajushit. 26-vjeçari shkodran që aktivizohet në Serinë B me ekipin e Pro Vercelit, mund të largohet nga Italia.

Siç citojne mediat e vendit fqinj, dy ekipe kërkojnë shërbimet e tij. Një ekip polak dhe një qipriot.

Slask Vroklav dhe AEL i Limasolit janë në garë për sulmuesin e Pro Verçelit.

 

 

 

Emanuel Ndoj

 

 

Një tjetër futbollist shqiptar ka oferta. Emanuele Ndoj, mesfushori i Breshias kërkohet në Serinë A.

Hellas Verona kërkon shërbimet e 21-vjeçarit.

Lajm i mirë ky për qëndërmesfushorin e talentuar, por është Breshia që vendos.

Share: