Dritan Dervishi, ish-drejtori i përgjithshëm i Partizanit dhe i Kukësit, njihet për karizmin e tij dhe për daljet në media, duke qenë i drejtpërdrejtë.

Aktualisht ai ndodhet në Itali, teksa punon pranë klubit të Veronës, që sivjet do të garojë në Serinë A. Të gjithë janë mësuar ta shohin atë si drejtues, por këtë herë ka provuar edhe vetë fushën e blertë.

Ai ka marrë pjesë në një ndeshje bamirësie të organizuar mes stafit te Veronës dhe veteranëve të këtij klubi dhe stafi ka qenë më në formë, duke fituar me rezultatin 6-1.

dervishi-ne-fushe

luka-toni-dervishi

Share: