Drita ka mundur ekipin shqiptar, Pogradecin me rezultatin e pastër 3-0.

Të tre golat kosovarët i kanë shënuar në pjesën e dyte. Serinë e golave e ka hapur Rexha në minutën e 55-të, ndërsa dy golat e tjerë janë shënuar nga Shabano dhe Livoreka në minutat 67-të dhe 82-të.

Prizrenasit e kanë dominuar gjithë lojën dhe kanë pasur edhe raste të tjera për gol.

KF Pogradeci 0:3 FC Drita
Shënues: Rexha 55′, Shabani 67′, Livoreka 82′.

Share: