Xhanluixhi Donaruma cilësohet si e ardhmja e portës Milanit, por edhe asaj Italisë. Vetëm 18 vjeccar, gjigandi i portës kuqezi i ka bindur gjithë për talentin e tij teksa ka ngjallur interesimin e shumë skuadrave mëdha, ndër to edhe Juventusi 
 
Pavarësisht kësaj, duket se Donaruma kërkon qëndrojë te Milani edhe për shumë vite. Gjatë grumbullimit Kombëtares italiane Koverccano, portieri i Milanit ka folur për rinovmin dhe ka shprehur dëshirën  qëndrojë te kuqezinjtë: 
 
Rinovimi? “Shpresoj qëndroj te Milani pasi jam milanist. Por, me këtë ccështje do merret menaxheri im”, ishin fjalët e çuditshme të Donarumës 

Share: