Thomas Strakosha u largua nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet me Spanjën dhe Italinë, kjo për shkak të një problemi fizik që “gardiani” i Lacios ka ndjerë.

Në vend të tij trajneri Panuçi thirri Enea Koliçin e Kukësit, ndërkohë që sa i takon gjendjes së Strakoshës nuk është se kishim të bënim me një problem të rëndën,

Numri një i Lacios ka pasur vetëm një ngarkesë në muskujt e kofshës dhe tashmë po bëhet gati. Strakosha pritet të jetë në fushë që në ndeshjen e radhës të shtunën me Juventusin.

Share: