Çelsi nuk di të ndalet në kampionat. Skuadra e Antonio Kontes arritj të marrë një fitore tepër të rëndësishme në transfertë ku mposhti me shifrat 1-2 Stoken.

Rezultoi një përballje e vështirë për skuadrën londineze, por që arriti të triumfojë falë golave të Ullian në pjesën e parë dhe Kahill në fundin e kohës së rregullt.

Tashmë pas kësaj fitoreje, Çelsi thellon akoma më shumë diferencën me ndjekësit në 13 pikë dhe duke shkuar i qetë drejt titullit kampion.

Ndërkohë, Arsenali pësoi një humbje të papritur në transfertë ndaj Uest Bromuiç me shifrat 3-1. Tashmë topçinjtë e Arsen Venger ndërlikojnë pozitat në renditje ku janë janë Ligës së Kampionëve.

Ja rezultatet në Premier Ligë ditën e sotme

img_6209

Share: